آموزش مشاهده دستگاه‌های متصل به حساب اینستاگرام و نحوه اخراج آن‌ها

چطور متوجه حضور افراد غیر مجاز در داخل اینستاگرام خود شویم؟ آیا اکانت اینستاگرام من هک شده؟ چطور اتصال یک دستگاه به اینستاگرامم را قطع کنم؟ جواب تمام این سوالات در بخش Login Activity اکانت اینستاگرام شما نهفته است
چکیده این مطلب
چطوری بفهمم چه افرادی به اکانت اینستاگرام من متصل شده اند؟

در حال استفاده از حساب اینستاگرامم بودم که متوجه شدم اتفاقات عجیب و غریبی در حال افتادن هستند، انگار که کسی وارد اکانت اینستاگرام من شده و در حال انجام تغییرات است!

چند وقت پیش به ناچار مجبور شدم که از طریق گوشی تلفن همراه دوستم وارد اکانت اینستاگرام خودم بشم و حالا نمی‌دانم دوستم که وارد اکانتم شده بود، در حال حاضر هم به اکانت من دسترسی دارد؟

چگونه بفهمیم چه کسانی به اینستاگرام ما دسترسی دارند؟

چطور می‌توانم بفهمم اکانت اینستاگرامم هک شده و فردی به صورت ناشناس وارد اکانت اینستاگرامم شده است؟

چگونه می‌توانم تمام دستگاه‌هایی که به اکانت اینستاگرامم متصل هستند را شناسایی کنم و دستگاه‌های غیرمجاز را حذف کنم؟

تمام این سوالات و شکایات، شکایات متداول و مشترک افرادی هستند که می‌خواهند بدانند آیا به جز خودشان فرد دیگری هم به حساب اینستاگرام آن‌ها دسترسی دارد یا خیر؟

چطور بفهمیم اکانت اینستاگراممون هک شده؟

حتی گاهی فردی به صورت غیر مجاز وارد اکانت اینستاگرام شخص دیگری می‌شود و برای اینکه فرد قربانی متوجه حضورش نشود، هیچ گونه فعالیت مشکوکی انجام نمی‌دهد و فقط جاسوسی رفتارهای قربانی در اینستاگرام، چت‌های شخصی و … را می‌کند.

اتفاقی که در نهایت ممکن است به اخاذی و کلاه برداری ختم شود!

در این پست قصد داریم که شما را با قابلیت Login Activity اینستاگرام به صورت کامل آشنا کنیم تا خیلی راحت متوجه حضور سایر افراد در اکانت اینستاگرام خودتان شوید.

قابلیت Login Activity چیست؟

حفظ امنیت کاربران یکی از مسائل مهمی است که اگر اینستاگرام به آن توجهی نکند خیلی زود اعتماد کاربرانی که در حال استفاده از اینستاگرام هستند به این پلتفرم از بین خواهد رفت. بنابراین اینستاگرام هم همانند تمام پلتفرم‌های مهم دیگر تمام تلاش خود را می‌کند تا به هر طریقی که شده امنیت کاربران خود را حفظ کرده و آن را افزایش دهد.

قابلیت Login Activity هم یکی دیگر از بخش‌های امنیتی و مهم اینستاگرام است که به کاربران کمک می‌کند تا یک مجموعه کامل از اطلاعات ورود به حساب اینستاگرام، دستگاه‌هایی که در حال حاضر در داخل اکانت اینستاگرام‌تان هستند، موقعیت جغرافیایی و بسیاری اطلاعات دیگر را از دستگاه‌های وارد شده به اکانت اینستاگرام شما در اختیارتان می‌گذارد.

علاوه بر این به کمک این بخش، شما خیلی راحت می‌توانید دستگاه‌های مشکوک و غیرمجازی که در حال حاضر در داخل اکانت اینستاگرام شما هستند را از حساب خود خارج کنید و جلوی فعالیت آن‌ها را بگیرید.

به جرات بخش Login Activity یکی از مهم‌ترین بخش‌های تنظیمات اینستاگرام است که حتما هر از چند گاهی باید به آن سر بزنید و آن را بررسی کنید.

چطور باید به بخش Login Activity دسترسی پیدا کرد؟

اما حالا که با کلیت بخش Login Activity اینستاگرام آشنا شدیم، چطور به آن دسترسی پیدا کنیم و از اطلاعات حیاتی که در اختیارمان می‌گذارد استفاده کنیم؟

برای اینکار، در مرحله اول باید وارد بخش تنظیمات اکانت خودتان شوید.

چطور متوجه ورود افراد به اکانت اینستاگرام خودمان شویم؟

همانطور که گفتیم Login Activity یکی از بخش‌های مرتبط به امنیت حساب اینستاگرام است، بنابراین باید وارد بخش Security یا امنیت شویم.

ورود به بخش امنیت برای بررسی login activity یا اطلاعات ورود

و در نهایت وارد گزینه Login Activity می‌شویم.

تشخیص هک شدن اینستاگرام

در بخش Login Activity اطلاعات کاملی از دستگاه‌های متصل به اکانت‌مان و تاریخچه مختصری از ورودهای مشکوک قبلی را می‌توانیم مشاهده کنیم.

چطور دستگاه‌های غیر مجاز را از دستگاه خودم تشخیص دهم؟

بعد از ورود به بخش Login Activity با صفحه‌ای مشابه صفحه زیر، رو به رو می‌شویم.

قسمت‌های مختلف بخش login activity اینستاگرام

بخش Login Activity از دو بخش مهم was this you و Where you’re logged in تشکیل شده است که بخش اول مربوط به تاریخچه‌ای کوتاه از لاگین‌های مشکوک به حساب اینستاگرام شماست.

به عنوان مثال اگر در کسری از ثانیه بجای ایران وارد یک کشور دیگر شده باشید (که دلیل این اتفاق را خودتان بهتر می‌دانید…) و تلاش کرده باشید که وارد اکانت اینستاگرام خودتان شوید، اینستاگرام این تلاش برای ورود را یک تلاش مشکوک تلقی می‌کند و احتمالا در این بخش هشدار مربوط به آن را مشاهده خواهید کرد.

با انتخاب گزینه This wasn’t me اینستاگرام از شما درخواست می‌کند تا برای بهبود امنیت اکانت خودتان رمز عبور حساب خود را تغییر دهید.

اما در بخش دوم یعنی Where you’re logged in شما یک لیست کامل از تمام دستگاه‌هایی که در حال حاضر در داخل حساب اینستاگرام شما وارد شده‌اند را مشاهده می‌کنید.

به عنوان مثال در تصویر بالا تنها یک دستگاه نمایش داده شده که به این معنی است که به جز صاحب حساب هیچ شخص دیگری در داخل اکانت اینستاگرام حضور ندارد.

اگر در این بخش بیشتر از یک دستگاه مشاهده کردید، باید سایر دستگاه‌هایی که در این قسمت به شما نمایش داده می‌شوند را به دقت بررسی کنید.

برای تشخیص دستگاه‌های غیرمجاز از سایر دستگاه‌هایی که متعلق به خودتان هستند باید به این سه قسمت توجه ویژه کنید.

آیا اکانت اینستاگرام من هک شده؟

 • شماره 1: لوکیشن دستگاهی که به اکانت اینستاگرام شما دسترسی دارد
 • شماره 2: آخرین زمان فعالیت دستگاه مورد نظر در داخل اکانت اینستاگرام شما
 • شماره 3: نام و مدل دستگاهی که به اکانت اینستاگرام شما دسترسی دارد

نکته مهم: اینستاگرام به صورت خودکار در کنار نام و مدل دستگاهی که در حال حاضر در دست شماست و در حال استفاده از آن هستید، عبارت This را قرار می‌دهد تا اشتباها خودتان را از اکانت اینستاگرام‌تان به بیرون پرت نکنید!

در نهایت اگر متوجه حضور دستگاهی شدید که احتمالا متعلق به شما نیست، باید دستگاه خاطی را از حساب اینستاگرام خود اخراج کنید تا دسترسی آن به اکانت شما قطع شود.

اگر متوجه حضور فردی غیر مجاز در اکانت خودم شدم، چطور آن را اخراج کنم؟

برای اخراج دستگاه‌های غیر مجاز از اکانت اینستاگرام خود طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • بر روی سه نقطه مربوط به دستگاه مشکوک کلیک کنید

نحوه خارج کردن دستگاه های غیر مجاز از اکانت اینستاگرام

 • بر روی گزینه Log out کلیک کنید تا اتصال دستگاه غیر مجاز به اکانت اینستاگرام شما قطع شود

آموزش مشاهده دستگاه‌های متصل به حساب اینستاگرام و نحوه اخراج آن‌ها

 • قدم سوم و مهم‌ترین قدم، تغییر رمز عبور حساب اینستاگرام‌تان است، چرا که حتی با اخراج دستگاه و فرد غیر مجاز از داخل اکانت اینستاگرام‌تان، درصورتی که این فرد به رمز عبور اینستاگرام شما دسترسی داشته باشد، خیلی راحت مجددا وارد اکانت شما خواهد شد! بنابراین درصورتی که در قسمت Login Activity متوجه حضور دستگاه‌ یا دستگاه‌های غیر مجاز در حساب اینستاگرام خود شدید، مهم‌ترین اقدام تغییر رمز عبور و انتخاب یک رمز عبور جدید و قدرتمند است.

هکرهای کار کشته و حرفه‌ای‌تر، برای اینکه شما متوجه حضور آن‌ها در اکانت خود نشوید و جلوی دسترسی‌شان گرفته نشود، به صورت خیلی غیر محسوس، بدون ردپا و مشکوک، فعالیت‌های خود را انجام می‌دهند و به اطلاعات شما در اینستاگرام دستبرد می‌زنند.

به همین خاطر فراموش نکنید که مراجعه به بخش Login Activity یکی از اقداماتی است که باید آن را همیشه در خاطر داشته باشید و هر از چند گاهی به آن مراجعه کنید تا متوجه هرگونه دسترسی غیر مجاز به حساب اینستاگرام خود شوید.

چند نکته برای افزایش امنیت اینستاگرام و جلوگیری از هک شدن آن

در نهایت برای جلوگیری از مشکلات آینده و دردسرهای هک شدن اکانت اینستاگرام خود، به این نکات توجه ویژه کنید:

 1. برای حساب اینستاگرام خود یک رمز قوی و قدرتمند انتخاب کنید
 2. رمز عبور اینستاگرام خود را در اختیار سایر افراد، حتی نزدیک‌ترین افراد به خودتان قرار ندهید
 3. قابلیت ورود دو مرحله‌ای حساب اینستاگرام خود را فعال کنید
 4. از وارد کردن رمز عبور خود در زیر دوربین‌ها، جلو چشم دیگران و … خودداری کنید
 5. حساب اینستاگرام خود را در اختیار سایر افراد قرار ندهید
 6. در دستگاه‌هایی که متعلق به خودتان نیست مخصوصا دستگاه‌های عمومی، وارد حساب اینستاگرام خود نشوید
 7. هر چند وقت یکبار رمز عبور اینستاگرام خود را تغییر دهید
 8. اطلاعات خود را نسبت به مسائل و نکات امنیتی اینستاگرام افزایش دهید

حالا نوبت شماست تا نظر خود را راجع به این مقاله برایمان بنویسید

ترتیب پیشنهادی دگردیسی برای مطالعه سری آموزشی کار با اینستاگرام

خبرنامه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود
ثبت نام