ثبت موقعیت مکانی در گوگل مپ

آموزش کامل ثبت موقعیت مکانی در گوگل مپ (آموزش تصویری)

آنچه که در این مقاله مطالعه خواهید کرد

در این مقاله میخواهیم در ارتباط با اهمیت ثبت موقعیت مکانی در گوگل مپ صحبت کنیم و در ادامه به صورت گام به گام تمامی مسیری که نیاز است طی کنید تا موقعیت جغرافیایی خود را در گوگل ثبت کنید با هم صحبت کنیم با ما همراه باشید

اهمیت ثبت موقعیت مکانی در گوگل مپ

اگر با مباحث سئو و بهینه سازی آشنایی داشته باشید احتمالا باید بدانید که یکی از مهم ترین مباحث موجود در سئو، لوکال سئو و یا سئو محلی است. همانطور که میدانید گوگل از همان ابتدای کار خود به دنبال این بوده که بهترین و شخصی سازی شده ترین نتایج را به کاربران خود نمایش دهد و یکی از ابزار هایی که باعث همچین خروجی ای میشود توجه به سئو محلی یا لوکال سئو است.به همین دلیل است که اگر یک کلمه کلیدی را در دو موقعیت جغرافیایی مختلف سرچ کنیم نتایج متفاوتی را به شما نمایش داده خواهد شد.

به عنوان مثال اگر شما عبارت “کافی شاپ” را سرچ کنید، نتایجی که مشاهده خواهید کرد نزدیک ترین کافه های موجود در شهر شماست.

نحوه نمایش نتایج جستجو براساس موقعیت مکانی

 

پس اگر کسب و کاری دارید نیاز است تا موقعیت جغرافیایی بیزنس خود را در گوگل ثبت کنید تا راحت تر بتوانید مشتریان یا مخاطبان بالقوه نزدیک به محل کسب خود را جذب کنید.

گوگل به منظور کمک به کسب و کار ها قابلیت گوگل مای بیزنس را که یک ابزار رایگان هم است راه اندازی کرده است و صاحبان مشاغل میتوانند حساب خود را ایجاد کرده و مالکیت خود را ثبت کرده و اطلاعات مهمی از قبیل موقعیت مکانی و ساعات کاری و … را در آن وارد نمایند. اما متاسفانه به دلیل تحریم ها دسترسی این سیستم برای کاربران ایرانی غیر فعال است و نمیتوان از آن استفاده کرد .ولی جای هیچ نگرانی نیست چرا که با ثبت اطلاعات در گوگل مپ تقریبا تمامی امکانات و اطلاعاتی که گوگل مای بیزنس در اختیار شما قرار میدهد را میتوانید داشته باشید.

چگونه اطلاعات خود را در گوگل مپ ثبت کنیم

قدم اول

در ابتدای کار باید وارد سایت گوگل شده و از طریق گزینه sign in  وارد حساب کاربری گوگل خود شوید

 

* قبل از هر کاری شما نیاز به یک اکانت گوگل (Gmail) دارید اگر اکانت گوگل ندارید در ابتدای کار حساب کاربری خود را ایجاد کنید.

قدم دوم 

پس از ورود به حساب گوگل خود از طریق google app  گزینه map  را انتخاب کنید تا بتوانید وارد محیط گوگل مپ بشوید.

 

قدم سوم 

خب در این جا شما نقشه شهری که در آن حضور دارید را میبینید و با کلیک کردن و حرکت دادن موس میتوانید موقعیت آن را جابه جا کرده و موقعیت مورد نظر خودتان را پیدا کنید.

صفحه-اصلی-گوگل-مپ

برای این که بتوانید اطلاعات خود را در گوگل مپ ثبت کنید نیاز است که از قسمت منو باز شونده گوشه تصویر گزینه Add a missing place  را کلیک کنید

ثبت-موقعیت-در-گوگل

قدم چهارم

با کلیک کردن بر روی گزینه Add a missing place  صفحه ای مطابق شکل زیر برای شما باز میشود که باید اطلاعات خود را در آن وارد کرده و موقعیت جغرافیایی خود را مارک نمایید.ثبت-اطلاعات-ضروری-در-گوگل-مپ

اطلاعات ضروری که حتما باید پر کنید 

Name  : نام تجاری و یا کلمه کلیدی بیزنس خود را بنویسید

Category  : حوزه فعالیت بیزنس خود را بنویسید

Location  : آدرس و یا موقعیت جغرافیایی بیزنس خود را وارد کنید

* توجه داشته باشید که با مارک کردن موقعیت جغرافیایی خود روی نقشه آدرس آن نیاز در قسمت location  نوشته میشود اما میتواند آن را پاک کرده و یک آدرس دقیق تر را برای موقعیت خود وارد کنید.

اطلاعات اختیاری که بهتر است پر کنید

اطلاعات-اختیاری-جهت-ثبت-در-گوگل-مپ

Hours : ساعات کاری در روز های مختلف هفته

Contact : شماره تماس

Website : آدرس وبسایت

Opening date : تاریخ هایی که باز هستید

Add a photo : قرار دادن عکس دلخواه از محل کارتان

با پر کردن تمام اطلاعات لازم تقریبا به پایان کار رسیده ایم برای اطمینان بهتر است که یک بار دیگر اطلاعات خود را چک کنید و در نهایت بر روی دکمه  send کلیک کرده تا اطلاعات شما ثبت شود.

با ارسال اطلاعات، محل بیزنس شما در گوگل ثبت میشود فقط کمی زمان لازم است تا اطلاعات شما توسط اوپراتور های گوگل تایید شود این فرایند معمولا تا 24 ساعت طول میکشد.

 

چگونه از ثبت مکان خود در گوگل مپ مطمئن شویم؟

پس از ارسال معمولا تا چند ساعت اطلاعات شما توسط گوگل ثبت میشود و این فرایند ممکن است تا حداکثر24 ساعت طول بکشد. برای بررسی وضعیت خود میتوانید وارد گوگل مپ شده و از قسمت منو گزینه  Your contributions انتخاب نموده و از تب edit میتوانید مکان های ثبت شده خود را مشاهده کنید

بررسی-ثبت-شدن-اطلاعات-در-گوگل-مپ

برای هر یک از موقعیت های ثبت شده یکی از سه وضعیت در حال انتظار (Pending ) ، تایید شده (Approved) و اعمال نشده(Not Applied) قابل مشاهده است.

بررسی-ثبت-شدن-اطلاعات-در-گوگل-مپ

سخن پایانی

اگر با مفاهیم سئو تا حدودی هم آشنایی داشته باشید حتما اسم سئو محلی به گوشتان خورده، یکی از اولین و تاثیر گذارترین کارها برای افرایش سئو محلی ثبت موقعیت جغرافیایی شرکت و یا کسب و کارتان در گوگل است . شما بدون نیاز به وبسایت هم میتوانید با ثبت کسب و کار خود در گوگل مپ از طریق گوگل مشتریان بالقوه ای را به سمت کسب و کار خود جذب کنید .

امروزه افراد برای انجام تمامی فعالیت ها و فرایندهای خود از گوگل کمک میگیرند و در واقع آن را راهنمایی برای تمامی فعالیت های خود میدانند و به آن اعتماد دارند پس چه چیزی بهتر از این که شما توسط گوگل به افراد معرفی شوید و با این فرایند اعتبار کسب و کار خود را نیز افزایش میدهید.

با آموزش قدم به قدم ما به راحتی و با سرعت میتوانید در جهت ثبت کسب و کار خود در گوگل اقدام کنید.

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورود
ثبت نام